Ar galite pristatyti save ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmus?
Mano vardas Edvardas Gedgaudas. Esu Lietuvos galvijų augintojų asociacijos direktorius. Mūsų asociacija yra Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų narė. Labai didžiuojamės būdami šios organizacijos nariais. Žemės ūkio rūmai suvaidino savo vaidmenį, kad Lietuvos žemės ūkis taptų modernus ir pajėgus konkuruoti rinkose. Šiandien mūsų žemės ūkis atitinka visus reikalavimus, kuriuos mums gali kelti vartotojas. Per pastaruosius trisdešimt metų taikėme kaimo plėtros programas, saugojome ir atnaujinome krašto žmonių gyvenamąją aplinką. Lietuvos galvijų veisėjų asociacija ir Žemės ūkio rūmai mato problemas, susijusias su klimato kaita, ir mūsų pareiga – nestovėti vietoje, o stengtis tai pakeisti mūsų ateičiai.
Koks yra Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų vaidmuo?
Nepriklausomybės laikotarpiu Žemės ūkio rūmai tapo svarbiausia ir įtakingiausia žemės ūkio organizacija, savotišku „ūkininkų parlamentu”. Šiandien ji vienija 41 organizaciją. Organizacijos atstovauja visiems Lietuvos žemės ūkio sektoriams – nuo sliekų iki galvijų, nuo vynuogių iki obuolių. Kiekviena organizacija yra atsakinga už savo sektorius, o tai suteikia daugiau galių daryti pokyčius klimato kaitos srityje. Žinoma, Lietuva yra maža šalis, bet mes tikime, kad galime padaryti daug daugiau dėl šviesios ir saugios ateities.
Jei kalbame apie Lietuvos galvijų augintojų asociaciją, mes taip pat esame atsakingi už ateitį. Kaip ir bandos knygos organizacija, stengiamės tobulinti savo selekcijos programą. Veisiame efektyvesnes karves. Jos duoda daugiau pieno ir daro mažesnį poveikį aplinkai.
Ar galite plačiau paaiškinti, kas yra internetinis simuliatorius (MOOC) ir koks jo indėlis į projektą?
Šis MOOC padės studentams ir ūkininkams įgyti gebėjimų naudotis modeliavimo priemonėmis, skirtomis išmaniajam ūkininkavimui ir sąveikai su aplinka vertinti. Projekto tikslas – mažinti klimato kaitą kaip pasaulinę XXI a. problemą.
Kaip svarbu siūlyti atviruosius švietimo išteklius (AŠI)?
Mums reikia mokytis visą gyvenimą. OER yra platforma, kurianti naujas bendruomenes ir suteikianti galimybę gauti visą informaciją visuomenei. Ji padeda kurti naujas vizijas, leidžiančias naudotis informacija nemokamai, o tai svarbus vaidmuo siekiant abipusės naudos principo. Kiekvienas gali gauti informacijos apie klimato požiūriu pažangaus žemės ūkio naujoves. Žemės ūkis gali būti suprantamesnis visuomenei kaip pažangus ir inovatyvus sektorius, padedantis aplinkai.
Kokia nauda studentams ir ūkininkams, kurie galės naudotis projekto rezultatais?
Studentai – tai kiti mūsų žingsniai į ateities žemės ūkio sektorių. Jie turi geriau žinoti, kas vyksta dėl klimato kaitos ir kaip naudoti pažangesnes technologijas, kad sumažintų jos poveikį. Jie gaus daugiau atsakomybės už ateitį ir kartu su ūkininkais galės pradėti kurti naują ateitį. Ūkininkai yra svarbiausia to dalis. Jie turi žinoti, kad nėra vieni. Jie yra klimato požiūriu pažangaus žemės ūkio kūrėjai. Rezultatai gali būti labai naudingi visiems, kurie domisi žemės ūkio sektoriumi.
Kaip manote, kodėl svarbu atkreipti dėmesį į klimato kaitos požiūriu pažangią žemdirbystę?
Taip kuriama nauja era, kurioje bus daugiau žinių ir atsakomybės. Tikslas – geriau suprasti, koks draugiškas ir protingas yra ir gali būti žemės ūkis. Žemės ūkis galėtų būti pažangesnis, kaip kitų sektorių lyderis ir partneris.
No responses yet